9 آگوست 2016 , ساعت 0:46
12 views
52414

تحویل سلاح به تهران و باکو علیه تهدید مشترک است/ ارسال50 درصد محموله اس300

به گزارش ایرنا، دیمیتری راگوزین شامگاه دوشنبه در حاشیه نشست سران ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان در باکو پایتخت این کشور به خبرنکاران گفت: روند اجرای قرارداد اس 300 و تحویل این سامانه به ایران ادامه دارد و طبق توافق عمل شده است.
خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از وی نوشت: روسیه به عنوان کشور عمده صادر کننده جنگ افزار و تسلیحات خوب ولی نه چندان گران بها مورد توجه قرار دارد.
راگوزین ادامه داد: به تهدیدهای مشترک علیه کشورها نمی توان فقط با ابراز همبستگی و برگزاری دیدارها و گفت وگوهای سیاسی پاسخ داد، بلکه باید با تحویل تسلیحات واکنش ها در مقابل تهدیدهای موجود را تقویت کرد و به همین دلیل روسیه که در تولید جنگ افزار جایگاه ویژه ای دارد مورد علاقه کشورها از جمله ایران و جمهوری آذربایجان است.
وی همچنین با اشاره به مباحث مطرح شده در نشست های دو جانبه و سه جانبه باکو اعلام کرد: همکاری های فنی نظامی و مسائل امنیتی سه کشور در مذاکرات انجام گرفته بررسی شد.
در نشست باکو که برای افزایش روابط دو جانبه و سه جانبه برگزار شد، سران کشورها با امضای بیانیه ای زمینه های گسترده ای را برای برنامه ریزی گسترش همکاری ها بویژه در عرصه منطقه ای و در بخش های مختلف اقتصادی، بازرگانی، امنیتی و مبارزه با تروریسم فراهم کردند.
اروپام 391 ** 1516

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)