۱۵ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۶:۰۴
6 views
5

تجهیز حدود ۶ هزار واحد آموزشی کشور در دولت یازدهم

به گزارش خبرنگار ایرنا ، داوود نعیمی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مرکز استعداد های درخشان ماندگار شهید بهشتی بخش خرم آباد شهرستان تنکابن افزود : دولت در سال تحصیلی جدید با وجود شرایط سخت مالی ، یکهزار و پنچ پروژه را در قالب ۶ هزار کلاس با ۷۳۱ هزار متر مربع زیربنا تحویل آموزش و پرورش داده است.
وی اظهار داشت : بیش از ۳۰ درصد زیربناهای تحویل داده شده با مشارکت مستقیم و غیرمستقیم خیرین مدرسه ساز احداث شده است.
نعیمی به ساخت ، توسعه و تجهیز مدارس مازندران اشاره کرد و بیان داشت : با ارزیابی که در سال ۸۳ از مدارس مازندران به عمل آمد ، حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ کلاس تخریبی در استان وجود داشت که با اجرای طرح تخریب ، بازسازی و یا مقاوم سازی ، روند بازسازی آنها آغاز شد و همه مدارس دارای شناسنامه فنی شدند.
وی خاطرنشان کرد : دولت تدبیر و امید ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار در سه سال گذشته برای ساخت و توسعه و تجهیز مدارس مازندران اختصاص داده است.
معاون توسعه مدیریت و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد : هم اکنون چهار هزار و ۵۲۴ کلاس در مازندران بازسازی و مقاوم سازی شده و ۴۶۲ کلاس دیگر نیز در دست اقدام است.
وی با بیان اینکه در مازندران یکهزار و ۱۴۴ کلاس خالی وجود دارد ، افزود : هم اکنون چهار میلیون و ۴۰۰ هزار متر مربع زیربنا جهت ساخت و مقاوم سازی مدارس در کشور به صورت نیمه تمام وجود دارد که سهم مازندران از این مقدار ۱۵۳ هزار متر مربع است .
مرکز استعداد های درخشان ماندگار شهید بهشتی خرم آباد دارای ۱۲ کلاس با زیربنای ۲ هزار و ۱۵۰ متر مربع در ۲ طبقه احداث شده است.
برای احداث این مدرسه که در بارش شدید برف سال ۹۲ غرب مازندران تخریب شده بود ۲۴ میلیارد ریال هزینه شده است که مبلغ پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات ستاد مدیریت بحران و بقیه از محل طرح تخریب و بازسازی مدارس تامین و پرداخت شد.
شهرستان ۱۶۲ هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.
خبرنگار : علیرضا پورعلم ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
/۱۶۰۲/۷۵۱۳/۱۶۵۴

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)