24 آگوست 2016 , ساعت 10:40
9 views
53831

تاثیر همایش های فرهنگی در توسعه منطقه بیش از پروژه های میلیاردی است

به گزارش ایرنا، علی رستمی، سه شنبه شب در نشستی خبری با اشاره به برپایی همایش بین المللی بزرگداشت خاتم الشعرا ‘عبدالرحمن جامی’ در این شهرستان در هفته گذشته، افزود: برنامه اصلی مدیریت شهرستان توجه ویژه به بخش فرهنگی است و در این مسیر برای معرفی قابلیت های فرهنگی منطقه تلاشی دوچندان خواهیم کرد.
وی با تقدیر از نقش آفرینی رسانه ها در برگزاری آبرومند این همایش بین المللی، گفت: یکی از دلایل موفقیت های بزرگ فرهنگی شهرستان فعالیت موثر رسانه ها است و ما از این نظر مدیون اصحاب رسانه هستیم.
همایش مزبور روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گذشته با شرکت 37 تن از اندیشمندان و فرهیختگان داخلی و خارجی از کشورهای روسیه، ترکیه، کره، افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، آذربایجان و عراق در تربت جام برگزار شد.
فرماندار تربت جام با اشاره به هفته دولت از آغاز اجرا و یا بهره برداری از 77 طرح عمرانی، خدماتی و روستایی در این شهرستان با اعتباری افزون بر 210 میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد.
رستمی اظهار کرد: یکی از این طرح ها گازرسانی روستایی است که با اعتبار 35 میلیارد ریال اجرا شده و 75 طرح نیز در بخش های عمرانی، کشاورزی، بهداشت و درمان و آب و برق با هزینه بری 175 میلیارد ریال است.
وی اولویت نخست دولت در این خطه را حل مشکل اشتغال خواند و گفت: در این راستا اجرای طرح هایی از جمله کارخانه های سیمان، شیشه، سیلیس و فولاد در شهرستان مطرح است که تحقق آن نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری خواهد داشت.
وی با اشاره به ظرفیت و قابلیت های سرشار معدنی تربت جام افزود: اکنون شمار زیادی از سرمایه گذاران برای اجرای طرح های معدنی در این منطقه در انتظار به سر می برند.
رستمی افزود: از مجموع 65 واحد تولیدی صنعتی مستقر در شهرستان اکنون 22واحد فعال، 25 واحد نیمه فعال و 18 واحد تعطیل است.
شهرستان مرزی 300 هزار نفری تربت جام در 167 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
7519/5132


انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)