۲۲ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۳۸
4 views
6

بورس با خوش بینی به تعطیلات آخر هفته رفت

امروز چهارشنبه ۲۲ دی ماه شاخص کل بورس تهران بعد از چند روز متوالی به قرمزپوشی خود پایان داد و درنهایت به رشد ۱۲ واحدی اکتفا کرد.

به گزارش تابناک اقتصادی، در آخرین روز معاملات هفته جاری، معاملات گروه فلزات اکثرا در دامنه مثبت و همراه با تقاضا دنبال شد و در نمادهای فاسمین و کیمیا صف خرید تشکیل شد. اما از سوی دیگر شاهد افزایش فشار فروش در گروه خودرو بودیم که افت قیمت در اکثر نمادها مشهود بود.

برهمین اساس، امروز تحرکات مثبت در گروه آی تی دیده شد؛ به طوری‌که مرقام با افزایش تقاضا و رشد قیمت در ۴۲۲۲ ریال به صف خرید رسید. مداران نیز با رنج مثبت در قیمت ۲۵۲۳ ریال صف خرید اندکی تشکیل داد. معاملات گروه استخراج کانه‌های فلزی نیز پرتقاضا دنبال شد. نمادهای کنور و کبافق صف خرید بودند.

در اواسط بازار، شاخص کل بورس با افت ۲۸ واحدی به عدد ۷۸ هزار و ۵۸۰ واحد رسید. درهمین حین در گروه حمل و نقل نیز افزایش تقاضا در حتوکا موجب تشکیل صف خرید در این سهم در قیمت ۲۴۹۴ ریال شد.

در پایان بازار، شاخص کل بورس تهران با رشد ۱۲ واحدی به عدد ۷۸ هزار و ۶۲۲ واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۱۲ واحدی به رقم ۱۵ هزار و ۲۷۵ واحد دست یافت. همچنین ارزش معاملات عدد ۱۱۹۰ میلیارد ریال را نشان داد.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را نماد کگل با ۳۴٫۹ واحد و بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را نماد شپنا با ۶۲ واحد به عهده گرفتند. بیشترین ارزش معاملات غیربلوک نیز به نماد فاذر با ۷۳٫۲ میلیارد ریال اختصاص یافت.

در فرابورس نیز شاخص کل با رشد ۳٫۶ واحدی به عدد ۸۳۰ واحد رسید. ارزش معاملات نیز ۹۸۶ میلیارد ریال شد. بیشترین تاثیر بر شاخص را نمادهای شاوان با ۱٫۰۹ واحد منفی و مارون با ۵٫۲  واحد مثبت به عهده داشتند؛ بیشترین ارزش معاملات غیربلوک نیز به نماد شگامرن با ۳۹٫۲ میلیارد ریال اختصاص یافت.

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید