24 آگوست 2016 , ساعت 21:00
6 views
53871

بهره برداری از پنج طرح عمرانی در تربت حیدریه

به گزارش ایرنا معاون امور بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی روستای صنوبر تربت حیدریه گفت: سهم این شهرستان از مجموع 178 طرح آبرسانی روستایی استان، 2 طرح با اعتبار 18 هزار و 500 میلیون ریال است.
نورالله قائمی افزود: طرح آبرسانی صنوبر به طول 10 کیلومتر شامل 2 ایستگاه پمپاژ، 2 مخزن 100 مترمکعبی و یک مخزن 500 مترمکعبی، پست شبکه توزیع 25 کیلوواتی برق، با صرف 11 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که 2 هزار و 984 نفر در قالب 392 خانوار از مزایای آن بهره مند شدند.
وی همچنین در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی مجتمع صاحب الزمان روستای آبرود گفت: این طرح به طول 1.1 کیلومتر مشتمل بر یک ایستگاه پمپاژ، یک مخزن بتنی 500 مترمکعبی، شبکه توزیع 75 کیلوواتی برق با هفت هزار و 500 میلیون ریال اعتبار اجرا شده که هزار و 750 نفر در قالب 497 خانوار از مزایای آن برخوردار شده اند.
همچنین در آیین بهره برداری از آسفالت روستای صنوبر، رئیس شورای اسلامی شهرستان تربت حیدریه گفت: در طول فعالیت سه ساله دولت تدبیر و امید اهالی
این روستا هزار میلیون ریال در پروژه های عمرانی مشارکت داشته اند.
حمید نیرویی افزود: این میزان مشارکت شامل همکاری در ساخت آرامستان به میزان 230 میلیون ریال، ساختمان دهیاری به میزان 300 میلیون ریال، غسالخانه 100 میلیون ریال و 300 میلیون ریال در ساخت سرویس بهداشتی عمومی است.
وی در تشریح طرح آسفالت روستای صنوبر گفت: طول پروژه 10 هزار مترمربع است که با دریافت قیر یارانه ای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اعتبار هزار و 870 میلیون ریالی آن از محل جرائم راهنمایی و رانندگی تامین شده است.
نیرویی در خصوص طرح عمرانی بهسازی معابر روستایی آبرود نیز گفت: طول پروژه سه هزار و عرض آن 14 متر است که با صرف هزار و 370 میلیون ریال از محل مشارکت های مردمی، بنیاد مسکن و اعتبارات دهیاری ها تامین شده است.
حسن قربانی بخشدار مرکزی تربت حیدریه نیز در آیین آغاز ساخت رینگ شبکه برق متوسط هوایی مسیر روستای نوغاب تا کاریزک خوجوی گفت: طول شبکه هزار و 300 متر و اعتبار در نظر گرفته شده برای آن 920 میلیون ریال است.

* بررسی مشکلات روستای کامه علیا در قالب اردوی جهادی
به مناسبت هفته دولت جلسه بررسی مشکلات روستای کامه علیا از توابع بخش مرکزی تربت حیدریه نیز چهارشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با توسعه و عمران روستایی در این روستا برگزار شد.
به گزارش ایرنا مسئول اردوی جهادی بسیج ادارات تربت حیدریه گفت: بسیاری از طرح های عمرانی روستایی به دلیل کمبود منابع آبی ابتر مانده و رفع مشکلات اهالی جز با تدبیر مسئولان دولتی به سرانجام نمی رسد.
ابوالقاسم عظیمی به فعالیت اردوهای جهادی برای بهسازی مدرسه روستای کامه اشاره کرد و گفت: طبق برآورد اولیه برای بهسازی این مدرسه 42 میلیون ریال اعتبار درخواست شده بود اما در چهارچوب اقتصاد مقاومتی با همکاری اهالی این کار با صرف تنها 10 میلیون ریال محقق شد.
مرکز شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
6121/5132
انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)