۳ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۲۱:۰۰
6 views
53871

بهره برداری از پنج طرح عمرانی در تربت حیدریه

به گزارش ایرنا معاون امور بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی روستای صنوبر تربت حیدریه گفت: سهم این شهرستان از مجموع ۱۷۸ طرح آبرسانی روستایی استان، ۲ طرح با اعتبار ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال است.
نورالله قائمی افزود: طرح آبرسانی صنوبر به طول ۱۰ کیلومتر شامل ۲ ایستگاه پمپاژ، ۲ مخزن ۱۰۰ مترمکعبی و یک مخزن ۵۰۰ مترمکعبی، پست شبکه توزیع ۲۵ کیلوواتی برق، با صرف ۱۱ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که ۲ هزار و ۹۸۴ نفر در قالب ۳۹۲ خانوار از مزایای آن بهره مند شدند.
وی همچنین در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی مجتمع صاحب الزمان روستای آبرود گفت: این طرح به طول ۱٫۱ کیلومتر مشتمل بر یک ایستگاه پمپاژ، یک مخزن بتنی ۵۰۰ مترمکعبی، شبکه توزیع ۷۵ کیلوواتی برق با هفت هزار و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اجرا شده که هزار و ۷۵۰ نفر در قالب ۴۹۷ خانوار از مزایای آن برخوردار شده اند.
همچنین در آیین بهره برداری از آسفالت روستای صنوبر، رئیس شورای اسلامی شهرستان تربت حیدریه گفت: در طول فعالیت سه ساله دولت تدبیر و امید اهالی
این روستا هزار میلیون ریال در پروژه های عمرانی مشارکت داشته اند.
حمید نیرویی افزود: این میزان مشارکت شامل همکاری در ساخت آرامستان به میزان ۲۳۰ میلیون ریال، ساختمان دهیاری به میزان ۳۰۰ میلیون ریال، غسالخانه ۱۰۰ میلیون ریال و ۳۰۰ میلیون ریال در ساخت سرویس بهداشتی عمومی است.
وی در تشریح طرح آسفالت روستای صنوبر گفت: طول پروژه ۱۰ هزار مترمربع است که با دریافت قیر یارانه ای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اعتبار هزار و ۸۷۰ میلیون ریالی آن از محل جرائم راهنمایی و رانندگی تامین شده است.
نیرویی در خصوص طرح عمرانی بهسازی معابر روستایی آبرود نیز گفت: طول پروژه سه هزار و عرض آن ۱۴ متر است که با صرف هزار و ۳۷۰ میلیون ریال از محل مشارکت های مردمی، بنیاد مسکن و اعتبارات دهیاری ها تامین شده است.
حسن قربانی بخشدار مرکزی تربت حیدریه نیز در آیین آغاز ساخت رینگ شبکه برق متوسط هوایی مسیر روستای نوغاب تا کاریزک خوجوی گفت: طول شبکه هزار و ۳۰۰ متر و اعتبار در نظر گرفته شده برای آن ۹۲۰ میلیون ریال است.

* بررسی مشکلات روستای کامه علیا در قالب اردوی جهادی
به مناسبت هفته دولت جلسه بررسی مشکلات روستای کامه علیا از توابع بخش مرکزی تربت حیدریه نیز چهارشنبه با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با توسعه و عمران روستایی در این روستا برگزار شد.
به گزارش ایرنا مسئول اردوی جهادی بسیج ادارات تربت حیدریه گفت: بسیاری از طرح های عمرانی روستایی به دلیل کمبود منابع آبی ابتر مانده و رفع مشکلات اهالی جز با تدبیر مسئولان دولتی به سرانجام نمی رسد.
ابوالقاسم عظیمی به فعالیت اردوهای جهادی برای بهسازی مدرسه روستای کامه اشاره کرد و گفت: طبق برآورد اولیه برای بهسازی این مدرسه ۴۲ میلیون ریال اعتبار درخواست شده بود اما در چهارچوب اقتصاد مقاومتی با همکاری اهالی این کار با صرف تنها ۱۰ میلیون ریال محقق شد.
مرکز شهرستان ۲۵۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
۶۱۲۱/۵۱۳۲
انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)