14 آگوست 2016 , ساعت 17:33
8 views
52962

برگزاری جشنواره ها، سفر گردشگران را به بافق افزایش می دهد

سیدعلی نوروز زاده روز یکشنبه در حاشیه جلسه صاحبنظران و کارشناسان گردشگری و در آستانه برگزاری جشنواره تابستانی بافق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال بیش از 25 هزار گردشگر از جشنواره نوروزی مجموعه آبشار این شهر دیدن کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته آمار گردشگران سه برابر افزایش نشان می دهد.
وی برگزاری جشنواره نوروزی را در این مجموعه مردم پسند دانست و ابراز امیدواری کرد: با ارائه پیشنهادهای مطلوب از سوی صاحبنظران عرصه گردشگری و اجرای آنها، جشنواره تابستانی را باشکوه تر برگزار کنیم.
نوروز زاده با بیان اینکه جشنواره تابستانی همزمان با دهه ولایت در بافق برگزار می شود، با تاکید بر تغییرات بنیادین در برگزاری این جشنواره نسبت به سال قبل گفت: برگزاری جشنواره ها باعث ارتباط عاطفی بیشتر بین شهروندان و شهرداری می شود و هرچه این ارتباط و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در مردم بیشتر باشد، بستر خدمات رسانی و اجرای سایر پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداری فراهم تر می شود.
او با بیان همجواری شهر بافق با چند استان از جمله کرمان و گفت: این موضوع سبب شده تا علاوه بر مردم استان یزد گردشگران شهرهای همجوار نیز از جشنواره های بافق دیدن کنند.
وی از رایزنی و همکاری با سایر نهادها، ارگان ها و خصوصا بخش خصوصی از جمله کمپ های گردشگری برای برگزاری فراگیر جشنواره تابستانی بافق خبرداد و ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این جشنواره علاوه بر ایجاد روحیه نشاط و شادابی بین شهروندان و گردشگران، در جهت معرفی شهرستان بافق و توسعه صنعت گردشگری این منطقه گام برمی داریم.
محمد صادقی یکی از فعالان عرصه گردشگری نیز در این نشست، بافق را از شهرهایی با جلوه های ویژه و برند خاص عنوان کرد و گفت: سلیقه مردم جهان از سال 2013 میلادی تغییر کرده و بیشتر برای برگزاری جشنواره جهت جذب گردشگر و ایجاد محیطی شاد ومفرح برنامه ریزی می کنند.
جشنواره تابستانی بافق از 20 تا 26 شهریورماه همزمان با دهه ولایت و هفته بافق با ویژه برنامه های متنوع و شاد از قبیل سمپوزیوم ملی ساخت مجسمه های شنی، جشن خرما، بازی و پخت غذاهای بومی و محلی، مسابقه شتر سواری و لوک برتر، جُنگ شبانه، اجرای برنامه هنرمندان مشهور عرصه موسیقی و طنزپردازی و همچنین عکس شهروندی در مجموعه تفرجگاهی آبشار این شهر به میزبانی شهرداری برگزار می شود.
7543/ 6014/


انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)