24 آگوست 2016 , ساعت 14:45
9 views
53848

بررسی 9 محور تغذیه ای در دومین کنگره بین المللی تغذیه

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، گیتی ستوده روز چهارشنبه در نشست خبری دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره تغذیه ایران با اشاره به برگزاری این کنگره در 14 تا 17 شهریور ماه جاری در پژوهشگاه صنعت نفت افزود: نقش علوم غذایی و تکنولوژی در سلامت عمومی، ایمنی غذا، تغذیه و بیماری های غیرواگیر و مراقبت تغذیه ای در بیمارستان از دیگر محورهای این کنگره خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع 109 سخنرانی کلیدی، جامع و علمی در این کنگره ارائه خواهد شد که 40 درصد مباحث این کنگره به زبان فارسی و بقیه به زبان انگلیسی خواهد بود.
دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره تغذیه ایران گفت: در این کنگره 24 مهمان خارجی از کشورهایی مانند آمریکا، کانادا،انگلیس، اتریش ، فنلاند، مالزی ، هند و ژاپن حضور دارند .
ستوده افزود: یکهزار و 226 مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده که علاوه بر سخنرانی های نامبرده شده، 774 پوستر و 56 سخنرانی آزاد نیز در این همایش ارائه خواهد شد.
وی ادامه داد: برگزاری سمپوزیوم و میزگردها از برنامه های جانبی این کنگره است. سمپوزیوم ها با عناوین مختلف مانند تغذیه و بهداشت روان برگزار می شوند چرا که ارتباط زیادی بین بیماری های روان و الگوی غذایی فرد می توان پیدا کرد.
وی ، تغذیه، التهاب و سیستم ایمنی ، تداخل ژن، تغذیه و بیماری های غیرواگیر و چاقی را از دیگر محورهای این سمپوزیوم ها عنوان کرد و افزود: در میزگردها نیز به مباحثی مانند حرفه و اخلاق در تغذیه و ارزیابی سند ملی غذا و تغذیه پرداخته می شود.
ستوده هدف از برگزاری این کنگره را تبادل نظر در خصوص آخرین دستاوردها و پژوهش ها در حوزه تغذیه، برقراری ارتباط مستمر با دانشگاه های تغذیه سراسر کشور، بررسی مشکلات تغذیه ای کشور و تلاش برای تبدیل علم به سیاستگذاری در جهت ارتقای سلامت تغذیه ای مردم عنوان کرد.
وی در ادامه به کارگاه های جانبی این کنگره اشاره کرد و گفت: این کنگره با موضوعاتی مانند تغذیه درمانی برای مبتلایان دیابت و سنگ های کلیوی، مکمل یاری در ورزشکاران و تغذیه در ورزشکاران برگزار خواهد شد.
ستوده یادآور شد: شعار دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره تغذیه ایران نیز «به سوی آینده روشن تر تغذیه ، از سیاست تا عمل » است.
اجتمام(3)**9185 ** 1569

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)