29 سپتامبر 2016 , ساعت 21:25
8 views
56059

برخورد با کالاهای قاچاق سلامت محور در همدان 25 برابر شد

علیرضا حسن پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: پس از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی در زمینه نظارت بر کالاهای سلامت محور تیم های مشترکی برای برخورد با این نوع تخلف ها تشکیل شد.
وی افزود: 34 پرونده تخلف در حوزه بهداشت و درمان سال گذشته در تعزیرات تشکیل شده بود که امسال با انعقاد این تفاهم نامه به 817 پرونده قضایی رسید.
به گزارش ایرنا مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان اظهارکرد: بیشترین میزان پرونده های تشکیل شده در حوزه بهداشت و درمان مربوط به موادآرایشی و بهداشتی قاچاق، موادغذایی تاریخ مصرف گذشته و غیراستاندارد است.
حسن پور گفت: کل پرونده های قاچاق موجود در تعزیرات حکومتی در سال جاری پنج هزار و 758 فقره بوده که چهارهزار و 413 فقره مربوط به کالا و خدمات، 817 مورد بهداشت و درمان و 528 پرونده مربوط به قاچاق کالا بوده است.
وی بیان کرد: تخلف در حوزه کالا و خدمات نسبت به 6 ماهه سال گذشته 22 درصد کاهش داشته است که علت سیرنزولی تخلف در این حوزه اقدامات پیشگیرانه و اجرای طرح های مختلف مقطعی بوده است.
وی بیان کرد: پس از فرمایشات رهبری فرزانه انقلاب در زمینه اهمیت مبارزه با قاچاق کالا همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و عوامل انتظامی برای برخورد با قاچاقچیان تشدید شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان افزود: میزان پرونده های تشکیل شده در حوزه قاچاق کالا در نیمه نخست سال جاری 71 درصد افزایش داشته است.
حسن پور افزود: با توجه به نقش قاچاق کالا در رکود اقتصادی و تعطیلی واحدها، برخورد با متخلفان و قاچاقچیان از رویکردهای اصلی تعزیرات حکومتی در سال جاری است.
مقام معظم رهبری در بیانات اخیر خود در خصوص کالای قاچاق بر برخورد جدی با قاچاقچیان و معدوم کردن کالاهای قاچاق تاکید کردند.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار دهنده: زهرا پیرنیا

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)