1 آگوست 2016 , ساعت 18:59
9 views
51755

بخش خصوصی 110 میلیارد ریال برای راه اندازی بیمارستان نوریه هزینه کرد

به گزارش ایرنا دکتر قدرت الله رجبی زاده روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با بررسی های صورت گرفته به عنوان بخش خصوصی وارد حوزه خدمات سلامت روان شدیم و با همکاری متولی موقوفه بیمارستان نوریه و دانشگاه علوم پزشکی کرمان، فاز اول بیمارستان اعصاب و روان را در سال 93 افتتاح شد.
وی گفت: خوشبختانه فاز دوم بیمارستان روانپزشکی با 120 تخت در دو بخش مردان و زنان خدمات ارائه می دهد.
وی بیان کرد: در حال حاضر در بخش آقایان 80 نفر و در بخش خانم ها 25 نفر تحت درمان هستند و افتخار داریم عمده خدمات در اختیار خانواده های شهدا و جانبازان اعصاب و روان است.
رئیس بیمارستان نوریه گفت: خدمات درمانی در این بیمارستان به صورت متنوع ارائه می شود و فقط تکیه بر مصرف دارویی نیست و روش های درمانی مانند موج درمانی، مشاوره درمانی، هنر درمانی، استفاده می شود.
وی افزود: همچنین درمان های جدید مانند دعا درمانی با استفاده از تکینیک های علمی و ورزش درمانی و نوتوانی و توانبخشی در دستور کار قرار دارد.
وی تاکید کرد: با توجه به سابقه خوب طب سنتی در این مرکز تصمیم داریم از نکات مثبت طب سنتی در درمان بیماران روانی استفاده کنیم.
رجبی زاده گفت: سعی کردیم برخلاف باور عامه محیط و فضای فیزیکی مناسبی برای بیماران فراهم کنیم و تصمیم داریم به عنوان جامع ترین و کامل ترین بیمارستان اعصاب و روان بخش های دیگری هم راه اندازی کنیم.
وی تصریح کرد: کادر پزشکی بیمارستان در سطح استان بسیار با تجربه و کار آزموده است و بخش های اطفال و سالمندان متناسب با وضعیت این گروه سنی در نظر گرفته شده است.
وی گفت: علاوه بر این مرکز تصمیم داریم مرکز جامعی با ساخت سوئیت های اختصاصی، خانواده درمانی را دنبال کنیم و خدمات این بیمارستان برای بیمارانی که توان مالی پرداخت هزینه ها را ندارند، رایگان است.
رئیس بیمارستان نوریه در بخش دیگری از سخنانش گفت: وضعیت بهداشت روانی در استان کرمان در شاخص هایی نظیر آمار خودکشی، اعتیاد و بیماری های روانی در کشور مطلوب است.
وی افزود: اهمیت بیماری های روانی در جامعه ما شناخته نشده است و بسیاری از بزهکاری ها ریشه در مشکلات روانی دارد و همه ما در معرض این نوع بیماری ها هستیم.
وی بیان کرد: اگر سلامت در جامعه باشد آن جامعه اقتدار خواهد داشت و به دلائل متعدد رسیدگی به درمان در جامعه از توجه لازم برخوردار نبوده و امروز آثار مخرب بیماری های روانی در جامعه کاملا محسوس است.
رجبی زاده گفت: بیماری های روانی با مواد صنعتی مانند شیشه و آمفتامین در جامعه بویژه بین جوانان با وجهه های خوب و قابل توجیه ترویج می شود.
وی تصریح کرد: بیماری های روانی به دلیل پیچیدگی و مبهم بودن متاسفانه راه های پیشگیری خاص ندارد اما راه هایی وجود دارد که شروع و عواقب ناشی از بیماری را به تاخیر بیندازد و راه های درمان را کوتاه کند.
وی افزود: وقتی فردی ناتوان شد از چرخه بازدهی و بهره وری خارج می شود و بار مالی بر جامعه ایجاد می کند که اگر به بیماری های روانی قبل از عوارض و درمان کنترل شوند از جهت مالی برای دولت مفید است.
رجبی زاده گفت: سرمایه گذاری در بخش درمان و سلامت هزینه بر است و سرمایه گذاری خصوصی بویژه در بخش بهداشت روانی مورد استقبال قرار نمی گیرد.
وی اظهار کرد: در طرح تحول نظام سلامت با توجه به هزینه های زیاد تقریبا توجه لازم به بخش سلامت روانی نشده است.
رئیس بیمارستان اعصاب و روان نوریه کرمان ادامه داد: بیماری روانی مانند بیماری جسمی است اما متاسفانه نگرش مردم و مدیران تصمیم گیرنده متفاوت است و با دید کمتر مثبت به بیمارهای روانی نگاه می کنند.
بیمارستان نوریه به عنوان نخستین بیمارستان بومی و محلی حدود یکصد سال قبل توسط نورالله خان ملقب به ظهیرالممالک در سال 1299 شمسی احداث شده است.
فاز دوم بیمارستان نوریه کرمان شامل بخش اعصاب و روان زنان با حضور استاندار کرمان دوم مرداد امسال افتتاح شد.
7437/3028

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)