10 آگوست 2016 , ساعت 14:19
14 views
52585

باز شدن گره احداث دو کتابخانه عمومی استاندارد در خدابنده و طارم

امیرعلی نیک بخش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کتابخانه ها هر کدام دارای زیربنای 850 متر هستند که مطابق با آخرین استاندارهای ابلاغی نهاد کتابخانه های عمومی کشور طراحی و ساخته می شوند.
وی با بیان اینکه از محل اعتبارات استانی برای آغاز عملیات اجرایی کتابخانه عمومی شهر قیدار بالغ بر هفت میلیارد ریال در نظر گرفته شده است، ادامه داد: مبلغ 2 میلیارد و 600 میلیون ریال برای شروع احداث کتابخانه عمومی در شهر آببر اختصاص یافته است.
گفتنی است در زمان حاضر 11 کتابخانه عمومی و یک کتابخانه سیار در شهرستان خدابنده وجود دارد که از این تعداد، پنج کتابخانه در روستاها واقع هستند.
شهرستان طارم نیز دارای چهار کتابخانه عمومی است که دو باب آن در مناطق روستایی قرار دارند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور ردیف عمرانی برای احداث کتابخانه ندارد اگر چه در ‘قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور’ وظیفه کتابخانه سازی برای نهاد تعریف شده است.
وی افزود: پس از پیگیری ها برای اختصاص زمین و جذب اعتبار از محل اعتبارات استانی، عملیات اجرایی کتابخانه های عمومی در خدابنده و طارم آغاز شده است و امیدواریم با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی در بازه زمانی کوتاهی شاهد اتمام مراحل ساخت و بهره برداری از این کتابخانه ها باشیم.
در زمان حاضر 90 باب کتابخانه عمومی در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد 32 کتابخانه در مناطق روستایی این استان قرار دارند.
7312/3001

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)