30 آگوست 2016 , ساعت 20:58
39 views
54355

بازدید خبرنگاران از پروژه های در دست احداث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

به گزارش خبرنگار ایرنا در این بازدید خبرنگاران ابتدا از روند ساخت مرکز سوانح و سوختگی گلستان واقع در جوار بیمارستان امام رضا (ع) بازدید کردند.
این مرکز در زمینی به مساحت هشت هزار و 200 متر مربع و با پیشرفت فیزیکی 90 درصد در دست ساخت است و 200 میلیارد ریال اعتبار دارد که قرار است ساختمان آن تا سه ماه دیگر تحویل داده شود.
این مرکز در دو بلوک و در مجموعه پنج طبقه در دست احداث است که سه اتاق عمل، دو بخش جراحی، اورژانس، آی سی یو و درمانگاه دارد.
به گفته مدیر طرح و برنامه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اکنون بیماران ناشی از سوختگی در بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه مداوا می شوند و با بهره برداری از مرکز گلستان که 50 تخت دارد، به این مرکز منتقل می شود.

** مرکز درمان بیماران مبتلا به سل با 80 درصد پیشرفت فیزیکی
دومین پروژه ای که مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت، مرکز درمان بیماران مبتلا به سل بود که در جوار بیمارستان امام رضا (ع) واقع شده و در زمینی به مساحت 550 متر مربع در دست ساخت است.
این مرکز 10 تخت دارد و 10 میلیارد ریال برای آن هزینه شده و قرار است تا دو ماه آینده عملیات ساخت فضای فیزیکی آن به اتمام برسد.
مدیر طرح و برنامه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به بیماری سل به عنوان یکی از بیماری های بهداشتی واگیر اشاره کرد و گفت: استان کرمانشاه نیاز به یک مرکز تخصصی در این بخش داشت که این مرکز اولین مرکز غرب کشور در حوزه بیماری سل محسوب می شود.
او به در دست احداث بودن 250 پروژه در سطح استان اشاره کرد و گفت: این تعداد پروژه در سطح شهرستان ها و شهر کرمانشاه با پیشرفت خوبی در دست ساخت است.
دکتر علی کریمی از بیمارستان 750 تختخوابی شهر کرمانشاه به عنوان بزرگترین این پروژه ها نام برد و افزود: این بیمارستان جزو طرح های ملی است و اکنون با پیشرفت فیزیکی مناسبی در دست ساخت است.
او در ادامه سخنان خود یکی از رویکردهای وزارت بهداشت را تجمیع کلینیک های تخصصی اعلام کرد و افزود: کلینیک های مهدیه، معتضدی، فارابی و مرصاد در شهر کرمانشاه تجمیع می شوند.

** ساخت دانشکده دندانپزشکی با 60 درصد پیشرفت
دانشکده دندانپزشکی کرمانشاه نیز دیگر پروژه ای بود که امروز از سوی خبرنگاران مورد بازدید قرار گرفت.
این پروژه در محل پردیس دانشگاه واقع شده و در زمینی به مساحت 10 هزار و 500 متر مربع و در قالب سه طبقه و 11 کلینیک دندانپزشکی ساخته می شود که 70 میلیارد ریال هم برآورد اعتباری آن است.
این پروژه از تیرماه سال 94 شروع شده و امسال به پایان می رسد.
مدیر طرح و برنامه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به اختصاص 50 هکتار زمین هم برای ساخت پردیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: قرار است شش دانشکده، هفت معاونت و ستاد دانشگاه را در این پردیس مستقر کنیم.
خبرنگاران همچنین از روند ساخت کلینیک تخصصی و فوق تخصصی فارابی در محل بیمارستان فارابی کرمانشاه نیز بازدید کردند.
این کلینیک در زمینی به مساحت دو هزار و 350 متر مربع در پنج طبقه و با اعتباری معادل 37 میلیارد ریال در دست ساخت است.
ساخت کلینیک فارابی که تابستان امسال شروع شده با 20 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و قرار است در مدت یک سال به اتمام برسد.
بازدید از روند ساخت اتاق عمل، اورژانس و هتلینگ بیمارستان طالقانی آخرین برنامه خبرنگاران بود.
بیمارستان طالقانی از قدیمی ترین مراکز درمانی استان کرمانشاه است که قدمت آن به دهه 50 بر می گردد.
به گفته رییس بیمارستان طالقانی اکنون بیمارستان به دو بافت قدیم و جدید تقسیم شده که فازهای توسعه ای در بافت جدید در حال انجام است.
دکتر فرهادی به ایجاد هشت اتاق عمل در بافت جدید اشاره کرد و افزود: بیش از 90 درصد این اتاق ها به اتمام رسیده و تجهیزات آن نیز خریداری و در حال نصب است.
او با اشاره به اینکه آماده افتتاح اتاق های عمل بیمارستان طالقانی هستیم گفت: با احتساب هشت اتاق عمل جدید تعداد اتاق های عمل بیمارستان به 12 اتاق افزایش می دهد که جوابگوی فعلی وضعیت بیمارستان است.
به گفته او طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان طالقانی نیز شروع شده و 38 میلیارد ریال اعتبار برای این موضوع اختصاص یافته است.
به گفته فرهادی روزانه به طور متوسط 120 عمل جراحی در بیمارستان طالقانی کرمانشاه انجام می شود.
حضور در نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پایان بخش برنامه بازدید خبرنگاران از روند ساخت پروژه های این دانشگاه بود.
3033/8066انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)