15 سپتامبر 2016 , ساعت 21:17
5 views
55166

انفاق شکاف طبقاتی جامعه را پُر می کند

به گزارش ایرنا،علی محمد مرادی روز پنجشنبه درهمایش بزرگ خیرین شهرستان قروه به مناسبت جشن عاطفه ها افزود: انفاق مفهوم وسیعی دارد که منحصر به مال نیست بلکه علم و هدایت، آبروی اجتماعی، وقت گذاشتن برای دیگران و سرمایه های مادی و معنوی را نیز شامل می شود.
وی اظهار کرد: زمان خدمت و انفاق وسوسه های شیطانی به سراغ انسان ها می آید و نیکوکاران باید مراقب این مسئله باشند.
مرادی گفت: اگر این ثروت به نحوی درست و برای خودمان از آن بهره مند شویم بهتر است و ثروت زمانی به ما بر می گردد که انفاق کنیم نه اینکه ثروت را برای وارث نگه داریم.
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی ثروتی را ماندگار دانست که در راه انفاق و بخشندگی عاقبت به خیری را به همراه داشته باشد.
وی با بیان اینکه انفاق از امور مهم برای رفع فاصله طبقاتی و رسیدن انسان ها به سعادت و تکامل است ادامه داد: با انفاق و بخشش نه تنها چیزی از انسان کم نمی شود بلکه اجر و پاداشی عظیم نزد خداوند خواهد داشت و انسان با این کار روح خود را از بسیاری رذایل و صفات ناپسند رهایی بخشیده است و این عین سعادت و خوشبختی در دو جهان است.
مرادی با اشاره به اینکه آنچه انسان را در ذهن ها زنده می سازد کردار نیک است افزود: اگر توجه به مردم نیازمند نباشد کارها بی ثمر است بنابراین باید هر کس به اندازه توان خود کمک کند.
وی در پایان به خانواده های زندانی و حمایت آنان را ضروری دانست و اضافه کرد: هر انسانی سه دوست و یار در زندگی دارد که شامل ثروت، خانواده و کردار نیک است و در این میان تنها دوستی که تا همیشه با آدمی می ماند همین کردار و رفتار است.
در شهرستان قروه در سال جاری 220 میلیون ریال کمک نقدی و 190 میلیون ریال کمک غیر نقدی از سوی خیرین جمع آوری شد هچنین از سوی شهرداری و شورای شهر قروه زمینی به مساحت دوهزارمترمربع با ارزش ریال 15 میلیارد ریال به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان قروه اهداء شد.
قروه در 90 کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.
7345/3020

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)