5 آگوست 2016 , ساعت 17:49
12 views
52091

امام جمعه کازرون: خبرنگاران از حق مردم دفاع کنند

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد خرسند در خطبه های این هفته نماز جمعه کازرون بیان کرد: مسئولان هم باید در مقابل انتقاد پذیر باشند و نقدهایی را که رسانه ها با دلسوزی و با هدف حل مشکلات بیان می کنند پذیرا باشند.
شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در تاریخ هفدهم مردادماه 1377 در مزار شریف افغانستان به دست تروریست های طالبان به شهادت رسید.
به همین مناسب، هفدهم مرداد در تقویم رسمی کشور به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است.
امام جمعه کازرون در بخش دیگری از خطبه ها به پیمان شکنی آمریکا در اجرای مفاد برجام اشاره کرد و گفت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب هم بارها بیان فرمودند، مشکلات کشورمان را باید از داخل حل کنیم و به هیچ روی نمی توان به آمریکا اعتماد کرد.
خرسند در قسمت دیگری از خطبه ها به فرا رسیدن دهه کرامت اشاره کرد و گفت: این دهه، دهه عزت وکرامت اهل بیت به ویژه فرزندان حضرت موسی بن جعفر (ع) است و بی شک دینداری ولایت ملت ما مرهون این بزرگواران است.
امام جمعه کازرون همچنین از مردم این شهرستان خواست با توجه به دمای بالای هوا و کمبود منابع آب، در مصرف این مایه حیات صرفه جویی کنند.
از یکم ذیقعده سالروز تولد حضرت معصومه (س) تا یازدهم ذیقعده ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به عنوان دهه کرامت نام نهاده شده و روز ششم ذیقعده که در میانه این دهه قرار دارد به عنوان روز بزرگداشت حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) نامگذاری شده است.
امسال اول ذی العقده سالروز تولد حضرت معصومه (س) مصادف با چهاردهم مرداد، بزرگداشت حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) برابر با نوزدهم مرداد و میلاد حضرت علی بن موسی الر رضا (ع) مصادف با بیست و چهارم مردادماه است.
حضرت سید امیر احمد (ع) ملقب به شاهچراغ و سیدالسادات الاعاظم، فرزند بزرگوار امام موسی کاظم(ع) و برادر بزرگتر امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است.
شهرستان کازرون در فاصله 120کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.
7372 / 6118

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)