5 سپتامبر 2016 , ساعت 16:24
6 views
54764

اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در قم به نیازمندان اهدا شد

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ولی الله صمدی روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: این بیمار در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری بود که پس از تشخیص کارشناسان مبنی بر مرگ مغزی، این نوجوان به بیمارستان دکتر شریعتی تهران منتقل و ارگان های حیاتی وی به بیماران نیازمند پیوند زده شد.
وی تصریح کرد: این نوجوان 16 ساله تنها فرزند خانواده بود که متاسفانه در اثر تصادف با ماشین دچار مرگ مغزی شده بود که پس از اعلام مرگ مغزی توسط پزشکان معالج طی چندین جلسه با خانواده وی، رضایت آنان گرفته شد و ارگان های حیاتی ایشان به بیماران نیازمند در لیست انتظار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا شد.
مسئول شناسایی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان این که امکان برگشت به زندگی دوباره برای بیمار مغزی وجود ندارد گفت: متاسفانه به دلیل بی اطلاعی خانواده ها برغم تعداد زیاد بیمار مرگ مغزی در قم متاسفانه این بیماران فوت می کنند و به مرحله اهدای عضو و پیوند اعضا نمی رسند.
صمدی تصریح کرد: این نوجوان 16 ساله، پنجمین مورد مرگ مغزی از استان قم بود که طی سال 95 به بیمارستان شریعتی تهران، جهت اهدای عضو اعزام شد.
/8138/ 1175

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)