9 آگوست 2016 , ساعت 10:23
350 views
52458

استقبال مردم از جشنواره همشهری همبازی در اصفهان

سید ابراهیم حسینی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این جشنواره ازاوایل هفته آغاز شده و هم اکنون در بوستان غدیر شهر اصفهان در اوقات شب برپاست در هر نوبت کاری از بیش از پنج هزار نفر مراجعه کننده دارد که این آمار در روز های تعطیل تا دوبرابر افزایش می یابد.
در این جشنواره برای تفریح و ورزش سنین مختلف از کودکان تا سالخوردگان برنامه هایی در پنج غرفه پیش بینی شده است.
بخش اول شامل برنامه میدانی، بازیهای ابر والیبال و فوتبال حبابی، مسابقات خانوادگی، مسابقات ویژه بانوان و آیتم روکم کنی که هرشب با یک موضوع خاص برگزار می شود.
غرفه دوم با حدود 17 بازی به بازیهای افراد بزرگسال و غرفه سوم با حدود 20 بازی به بخش کودک اختصاص دارد .
غرفه چهارم هم به غرفه مهد کودک و غرفه پنجم هم به شهروندان ارشد و بالای 40 سال اختصاص دارد.
همچنین برنامه ویژه و جذاب فوتبال دستی انسانی هم برای اهالی فوتبال در نظر گرفته شده و در این بازی انسانها به جای مهره های فوتبال قرار می گیرند و بازی می کنند.
به گفته مدیر تفریحی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان گفت: این جشنواره تا 29 مرداد در باغ غدیر اجرا می شود و در مرحله دوم پیش بینی شده که در حاشیه رودخانه زاینده رود برگزار شود.
سید ابراهیم حسینی: این جشنواره شهروندان از سنین سه تا 99 را پوشش می دهد و خانواده ها می توانند بر اساس مقطع سنی از این بازیها استفاده کنند.
مدیر تفریحی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان یکی از ویژگیهای این برنامه را استفاده از ابربازی ها عنوان کرد و گفت: اغلب اوقات بزرگترها نمی توانند بخوبی با بازیهای کودکان ارتباط برقرار کنند اما هنگامیکه سایز بازی بزرگتر شود احساس ارتباط بیشتری را با آن بازی پیدا می کنند.
وی گفت: این بازیهای این جشنواره خانواده محور است و در کنار آن هیجان و نشاط اجتماعی در آنها دیده شده است.
حسینی با بیان اینکه این جشنواره از چهاردهم تا بیست و نهم مردادماه هر روز از ساعت 18 تا 22برگزار می شود، گفت: آیتم های ویژه ای از جمله توپ با قطر سه متر و فوتبال حبابی را برای جذب بیشتر جوانان به این بازیها طراحی شده است
وی گفت: بازی از سه منظر بازیهای آموزشی،بازیهای تربیتی و بازیهای درمانی قابل بررسی است.
مدیر تفریحی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان گفت: در برگزاری این جشنواره سعی شده همه بازیها را در قسمت اول (ابربازیها)گنجانده شود.
حسینی گفت: غرفه مشاوره رایگان در کنار این بازیها به شهروندان مشاوره و راهنمایی و راهکارهای درمانی را ارائه می کند .
وی گفت: هدف از برگزاری این جشنواره در کنار ایجاد محل نشاط عصرگاهی برای مردم ، ارائه بازیها و آموزشهایی به خانواده ها در زمینه اینکه می توانند ساعاتی را به بازی با یکدیگر اختصاص دهند.
وی با بیان اینکه پیشنهادهایی در مورد منطقه 12، ناژوان و صفه ارائه شده و در اتاق های فکر در حال بررسی است، افزود: مکان دوم برای برگزاری این جشنواره در حال بررسی است و باید از نظر وسعت و دسترسی شهری در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد.
رئیس خانه خلاقیت و بازیهای فکری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد : با برگزاری این بازیها به هدف اصلی دست پیدا کردیم و بیش از 90 درصد خانواده ها از این جشنواره استقبال کردند.
صفیه سادات موسویان با بیان اینکه استقبال 90 درصد خانواده ها برای ما بسیار ارزشمند است، افزود:یکی از اهداف اصلی برگزاری جشنواره همبازی، همشهری، ارائه الگوهای تفریح سالم برای خانواده ها و شهروندان است.
موسویان با بیان اینکه برنامه های جذابی در این جشنواره طراحی شده ، افزود:بازیهای ویژه گروه های سالمندان، کودکان، بزرگسالان و بانوان و میدان گاه جذاب خانوادگی که دائم در آن بازیهای مفرح ، شاد و جدید اجرا می شود.
او گفت: مردم به تفریح و نشاط سالم نیاز دارند و از روزی که این برنامه شروع شده با توجه به اینکه در اوایل هفته قرار داریم با جمعیت بسیار زیادی از مخاطبان مواجه هستیم.
موسویان اضافه کرد: سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در قالب ارائه بازیها و در زمینه بازی برنامه های زیادی را اجرا کرده است.
وی افزود: هر روز برنامه های جدیدتر و جذابتر و متنوع تر را با استفاده از اتاق فکرهایی که در اختیار دارد برگزار می کند.
رئیس خانه خلاقیت و بازیهای فکری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان گفت: در این برنامه ابربازی های فکری و تفریحی ساخته شده و میدانگاه بازیهای جدید است.
وی گفت: در این میدانگاه، مشاوره تخصصی در زمینه بازی و برنامه های جذابی برای بانوان و آقایان اجرا می شود.
وی گفت: در این برنامه هر شب یک برنامه جدید و متنوع در قالب ایستگاههای تفریحی خانوادگی و بانوان ارائه می شود و ابر والیبال و فوتبال حبابی تنها بازیست که هر شب بدلیل استقبال زیاد و جذابیت برگزار می شود.
6022 7150انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)