26 سپتامبر 2016 , ساعت 9:54
9 views
55808

استفاده نکردن از کمربند ایمنی در همدان قربانی گرفت

سرهنگ رضا عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک دستگاه خودروی پیکان وانت در جاده فرعی اسدآباد – سنقر در حال تردد بود که به خاطر بی توجهی به جلو واژگون شد.
وی اضافه کرد: پس از واژگونی خودرو، راننده این وسیله نقلیه به خاطر نبستن کمربند ایمنی به بیرون از خودرو پرتاب شده و جان خود را از دست می دهد.
وی گفت: علت 100 درصدی فوتی های ناشی از واژگونی خودرو در جاده های برون شهری این استان نبستن کمربند ایمنی از سوی راننده و سرنشینان است.
به گزارش ایرنا رئیس پلیس راه استان همدان افزود: برخی از رانندگان با نزدیک شدن به ماموران یا پاسگاه پلیس راه اقدام به بستن کمر بند ایمنی می کنند در حالیکه این توصیه پلیس برای حفظ جان سرنشینان وسیله نقلیه است.
سرهنگ عزیزی افزود: در حالیکه بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان خودرو در جاده های برون شهری الزامی است ولی سرنشینان عقب وسیله نقلیه در بیشتر مواقع این قانون را رعایت نمی کنند.
وی توصیه کرد: رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه عمومی و خصوصی به توصیه ها و هشدارهای دلسوزانه پلیس توجه کنند تا شاهد داغدار شدن خانواده ها نباشیم.
150 فقره سانحه رانندگی در جاده های این استان در پنج ماهه سال 94 رخ داد که منجر به مرگ 176 نفر شد این رقم در 5 ماهه نخست امسال به 137 فقره تصادف با 162 نفر فوتی کاهش یافت که شمار متوفیان هشت درصد و تعداد سوانح جاده ای 9 درصد کاهش داشته است.
همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه امسال 634 فقره سانحه جرحی در جاده های برون شهری این استان رخ داده که منجر به مصدومیت 864 نفر شده است.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری* انتشاردهنده: پیرنیا

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)