۵ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۵۴
8 views
55808

استفاده نکردن از کمربند ایمنی در همدان قربانی گرفت

سرهنگ رضا عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک دستگاه خودروی پیکان وانت در جاده فرعی اسدآباد – سنقر در حال تردد بود که به خاطر بی توجهی به جلو واژگون شد.
وی اضافه کرد: پس از واژگونی خودرو، راننده این وسیله نقلیه به خاطر نبستن کمربند ایمنی به بیرون از خودرو پرتاب شده و جان خود را از دست می دهد.
وی گفت: علت ۱۰۰ درصدی فوتی های ناشی از واژگونی خودرو در جاده های برون شهری این استان نبستن کمربند ایمنی از سوی راننده و سرنشینان است.
به گزارش ایرنا رئیس پلیس راه استان همدان افزود: برخی از رانندگان با نزدیک شدن به ماموران یا پاسگاه پلیس راه اقدام به بستن کمر بند ایمنی می کنند در حالیکه این توصیه پلیس برای حفظ جان سرنشینان وسیله نقلیه است.
سرهنگ عزیزی افزود: در حالیکه بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان خودرو در جاده های برون شهری الزامی است ولی سرنشینان عقب وسیله نقلیه در بیشتر مواقع این قانون را رعایت نمی کنند.
وی توصیه کرد: رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه عمومی و خصوصی به توصیه ها و هشدارهای دلسوزانه پلیس توجه کنند تا شاهد داغدار شدن خانواده ها نباشیم.
۱۵۰ فقره سانحه رانندگی در جاده های این استان در پنج ماهه سال ۹۴ رخ داد که منجر به مرگ ۱۷۶ نفر شد این رقم در ۵ ماهه نخست امسال به ۱۳۷ فقره تصادف با ۱۶۲ نفر فوتی کاهش یافت که شمار متوفیان هشت درصد و تعداد سوانح جاده ای ۹ درصد کاهش داشته است.
همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه امسال ۶۳۴ فقره سانحه جرحی در جاده های برون شهری این استان رخ داده که منجر به مصدومیت ۸۶۴ نفر شده است.
۷۵۲۶/۲۰۸۷
خبرنگار: علیرضا جهانگیری* انتشاردهنده: پیرنیا

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)