23 آگوست 2016 , ساعت 23:32
11 views
53791

استاندار: همدان آمادگی پذیرش دانشجو از کشور غنا را دارد

محمد ناصر نیکبخت سه شنبه شب در دیدار با سفیر غنا در محل استانداری همدان اظهار کرد: قصد داریم در بخشی از تفاهم نامه زمینه آموزش نیروی انسانی کشور غنا در استان همدان فراهم شود.
وی اضافه کرد: بر این اساس دانشگاه های این استان آمادگی پذیرش دانشجو از کشور غنا را دارند همچنین آماده آموزش نیروهای جوان و آماده به کار این کشور در مراکز فنی و حرفه ای هستند.
وی تاکید کرد: این امر نشان می دهد دولت ایران و اتاق بازرگانی با فراهم کردن بستر تعاملات علمی و اقتصادی، درصدد کارآمد کردن نیروی انسانی کشور غنا نیز هست.
به گزارش ایرنا استاندار همدان ابراز امیدواری کرد: با همکاری خوب اتاق بازرگانی استان همدان بعنوان فعالترین اتاق بازرگانی کشور با جمهوری غنا، بتوان کمک شایسته ای در رابطه با سازندگی و استفاده از پتانسیل های کشور برای جمهوری غنا فراهم شود.
نیکبخت اضافه کرد: کشور ایران در رابطه با شرکای تجاری، اقتصادی و سیاسی اجتماعی دنبال بهره برداری دو سویه است و منافع کشورهایی که دنبال تعامل با ایران هستند اهمیت دارد.
وی افزود: قصد ما این است که بتوان امکانات و داشته های بالقوه کشور غنا توسط کارشناسان و نیروی انسانی ایران بهره برداری برسند.
وی تاکید کرد: استان همدان می خواهد با عملکرد خوب و شایسته، در تاریخ کشور غنا به عنوان یک استان یار و همکار جاودانه شویم و بگونه عمل شود که خاطرات خوبی از همدان در کشور غنا به جا بماند.
استاندار همدان گفت: متخصصان و مهندسان این استان بویژه متخصصان رشته کشاورزی و معدن در کشور کم نظیر هستند بگونه که در احیای کشاورزی استانهای غرب و جنوب کشور نقش آفرین بودند.
به گزارش ایرنا نیکبخت خطاب به مهمانان غنایی حاضر در این دیدار اظهار کرد: انتخاب همدان از سوی سفارت غنا برای تعاملات اقتصادی می تواند برگ برنده ای برای این کشور محسوب شود چون بهترین استان را برای سرمایه گذاری و کارآمدترین اتاق بازرگانی را برای برقراری و تداوم تعاملات اقتصادی انتخاب کرده اید.
وی افزود: کشور غنا مطمئن و دلگرم باشند که پشتیبانی دولت ایران از تصمیمهای اتخاذ شده توسط اتاق همدان و همکاری و همراهی استاندار همدان به عنوان نماینده دولت در استان را خواهند داشت.
وی ابراز امیدواری کرد: بازدید سفیر غنا و هیات همراه از استان همدان و اطلاعاتی که این تیم در اختیار تجار و بازرگانان این کشور قرار می دهند زمینه تسریع تعاملات و همکاری را فراهم آورد.
در این دیدار علاوه بر سفیر ، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ، یکی از نمایندگان مجلس و یکی از سرمایه داران مطرح جمهوری غنا نیز حضور داشتند.
7526/6993

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)