۱۷ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۱۶:۳۴
285 views
54839

استاندار: روند کاهش آسیب های اجتماعی در ایلام امیدوار کننده است

به گزارش ایرنا، محمدرضا مروارید روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دادگستری استان ایلام اظهار کرد: یکی از اسیب های جاری دو دهه گذشته این استان سطح زیاد خودکشی بود که خوشبختانه آمارها کاهش ۱۲ درصدی میزان خودکشی در این استان را نشان می دهد.
وی افزود: بسیاری از پرونده های تشکیل شده در محاکم قضایی با تشکیل شوراهای حل اختلاف و استفاده از توان بزرگان و مصلحان اقوام و قبایل مختلف منجر به صلح و سازش می شود که باید نقش این شوراها در کاهش دعاوی دادرسی روز به روز تقویت شود.
استاندار ایلام با قدردانی از تلاش های ۱۲ ساله رئیس کل سابق دادگستاری ایلام یادآور شد: خدمات ماندگار فارس نوری در طول این مدت طولانی هیچگاه از اذهان مردم و مسئولان استان فراموش نخواهد شد و امیدواریم رئیس کل جدید نیز بتواند با تقویت نقاط قوت در راستای رفع مشکلات و نواقص احتمالی گام بردارد.
مروارید انتقال زندان مرکزی ایلام با مکان جدید را از نیازهای ضروری مرکز استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد با حمایت های مسئولان قضایی شاهد تکمیل زندان جدید ایلام تا پایان سال جاری باشیم.
رئیس کل سابق دادگستری استان ایلام نیز در این آیین گفت: میزان فضاهای ساختمانی دادگستری استان ۱۲ سال پیش ۲۷ هزار و ۲۱۴ متر مربع بود که هم اکنون با افزایش ۲۲۵ درصدی به ۶۱ هزار و ۱۰۴ متر مربع رسیده است.
فارس نوری اضافه کرد: عملیات احداث مجتمع قضایی شماره ۲ شهر ایلام نیز در فضایی با زیربنایی ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع در حال انجام است که ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی ادامه داد: تلاش در راستای کاهش اطاله دادرسی از رویکردهای دادگستری استان طی این مدت بوده و هم اکنون شاخص متوسط رسیدگی به پرونده ها از ۱۵۳ روز در پایان سال ۹۳ به ۱۱۴ روز در انتهای سال گذشته رسیده است.
رئیس کل سابق دادگستری ایلام یادآور شد: پارسال شش هزار و ۸۰۰ پرونده در شوراهای حل اختلاف استان مورد رسیدگی قرار گرفت که معادل ۲۷ درصد مجموع پرونده ها وارده بوده است.
۶۱۱۹/۶۰۳۴

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)