7 اکتبر 2016 , ساعت 0:30
12 views
5

ارتقای بهداشت و سلامت مردم هدف جامعه پزشکی است

دکتر کاظم قائمی پنجشنبه شب در مراسم تودیع و معارفه سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات گفت: در حوزه سلامت سیاست در جرگه فکری ما نیست و هدف خدمت و ارتقای سلامت مردم است و تعامل با همه مسئولان در این زمینه موثر است.
وی افزود: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان با همدلی و همکاری مسئولان در جهت ارتقای دانشکده و مجتمع عالی سلامت گام های موثری دراین شهرستان بردارند و ما هم تلاش می کنیم تا در آینده نزدیک دانشکده علوم پزشکی قاین را به عنوان اولین دانشکده علوم پزشکی اقماری استان به صورت مستقل اعلام کنیم.
وی در ادامه با اشاره به تکمیل پروژه اورژانس قاین گفت: ارتقای اورژانس بیمارستان شهدا از اولویت های ماست چرا که اورژانس ویترین بیمارستان است.
قائمی افزود: با توجه به اعتبار 15 میلیارد ریالی برای اورژانس بیمارستان ظرف مدت سه ماه آینده این پروژه با حضور مسئولان کشوری به بهره برداری می رسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص توزیع نیروهای متخصص در خراسان جنوبی گفت: طی یک ماه گذشته درخواست های زیادی برای نیروی متخصص در استان داشته ایم و 164 نیروی متخصص درخواست شده است که با حضور 66 نیروی متخصص دراستان موافقت شده است و امیدواریم در زمان توزیع، نیروهای متخصص دراین استان حضور یابند.
وی افزود: با توجه به کمبود متخصص درشهرستان قاین سعی کرده ایم از هر رشته تخصصی یک نفر به شهرستان قاین اختصاص یابد و مسئولان هم باید برای ماندگاری این متخصصین تلاش فراوان داشته باشند.
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند هم نیز در این مراسم اظهار کرد: سلامت یکی از خواسته های مردمی بوده که در دولتهای گذشته کمتر به آن پرداخته بودند و در این دولت با داشتن همه مشکلات پیش رو جایگاه خود را پیدا کرده و حوزه درمان در اولویت سلامت قرار گرفت.
کامبیز مهدیزاده با اشاره به سامانه سیب در وزرات بهداشت و درمان گفت: این طرح در اقصی نقاط استان فعال است و حدود 30 درصد جمعیت استان اولین خدمت خودرا از این سامانه گرفته اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود : همزمان با بهداشت برای تربیت نیروهای مجرب، در حوزه آموزش کار شروع شده و این بخش زمان برخواهد بود.
مهدیزاده برهمدلی و همکاری مسئولان شهرستان در حوزه بهداشتی و درمانی شهرستان تاکید کرد و گفت: برای اینکه سلامت پایدار داشته باشیم باید سایر بخش ها به تکامل برسند و برای این موضوع نیاز به همراهی و همکاری مسئولان در خارج از دانشگاه علوم پزشکی است.
در پایان مراسم دکتر عباس حمیدی راد بعنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات معرفی و از خدمات دکتر سعید شوکتی فرد تقدیر شد.
شهرستان قاینات دارای سه بخش مرکزی، نیمبلوک و سده است که یک بیمارستان 120 تخته، 19 مرکز خدمات جامع سلامت، 54 خانه بهداشت و 10 پایگاه سلامت در این شهرستان وجود دارد.
**7218** 6054 **خبرنگار : محمد امین زرگر* انتشار دهنده- مریم پنجابی*
انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)