27 جولای 2016 , ساعت 21:24
10 views
51381

ارایه پنج هزار و 586 نفر ساعت آموزش های فنی و حرفه ای در شهرستان جوانرود

به گزارش ایرنا شفیع ویسی روز چهارشنبه در بازدید معاون فرماندار جوانرود به مناسبت هفته ملی مهارت از کارگاه های فنی و حرفه ای جوانرود افزود: این آموزش ها در بخش های ثابت و سیار شهری و روستایی به کارآموزان ارایه شده است.
وی اظهار داشت: این دوره های آموزشی در رشته های تعمیرکار گاز خانگی، جوشکاری لوله فولادی، آبگرمکن دیواری، نقشه ساختمان با اتوکت، طراحی مسکن (ویلایی و آپارتمانی)، تعمیر کار خودروهای سواری بنزینی و سرویس و نگهداری خودرو، نازک دوزی زنانه و بچه گانه، مانتودوزی، سری دوز و سرویس خواب و… به علاقه مندان ارایه شده است.
ویسی خاطرنشان کرد: رشته های مهارتی شهرستان جوانرود براساس شرایط اقلیمی و نیاز بازار کار انتخاب می شوند تا مهارت آموزان بعد از کسب مهارت جذب بازار کار شوند.
وی یادآور شد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان جوانرود با 6 کارگاه آموزشی در رشته های جوشکاری، اتومکانیک، برق، تاسیسات، عمران و طراحی و دوخت در بیش از 35 حرفه مهارتی فعال است و توانسته است سالیانه بیش از 140 هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی ارایه دهد.
معاون فرماندار جوانرود گفت: ایجاد اشتغال پایدار با کسب آموزش های مهارتی موثر خواهد بود.
کمال شهسواری بر ضرورت توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای تاکید کرد و افزود: مرکز فنی و حرفه ای باید بتواند با آموزش های مهارتی نیاز بازار کار را برای جوانان جویای کار فراهم کند.
وی با بیان اینکه شرایط وامکانات مهارتی برای حرفه آموزان با ایجاد 6 کارگاه در رشته های مختلف فراهم شده است اظهار داشت: امکانات مناسبی برای مهارت آموزی در بخش برادران فراهم شده که می تواند فرصت مناسبی باشد تا جوانان بتوانند از این فضای کارگاهی و امکانات موجود در جهت رسیدن به اشتغال آنان موثر باشد.
شهسواری با اشاره به نبود مرکز فنی و حرفه ای خواهران بر ایجاد مرکز فنی و حرفه ای خواهران تاکید کرد.
شهرستان جوانرود با 74 هزار نفر جمعیت در 86 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.
7453/8066


انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)