۱۷ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۰:۲۹
9 views
52209

ادامه عملیات مهار آتش انبار مجتمع پتروشیمی بندر امام پس از ۷ ساعت

منصور قمر شنبه شب در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد:آتش سوزی گسترده نبوده و تنها در انبار لاستیک اتفاق افتاده و عملیات اصلی مهار آتش به اتمام رسیده است.
وی افزود: در ضلع غربی این انبار مقداری لاستیک در کف انبار وجود دارد که هنوز در حال اشتعال است و با توجه به خاصیت لاستیک خاموش کردن آن زمانبر است.
قمر با بیان برگزاری نشست مشترک برای جمع بندی اقدامات حادثه، اضافه کرد: هنوز دلیل اصلی این آتش سوزی مشخص نشده است.
وی تاکید کرد: خوشبختانه این حادثه تا کنون تلفات جانی در پی نداشته است.
مرضیه شاهدایی مدیرعامل صنایع پتروشیمی و عادل نژاد سلیم مدیر عامل شرکت هلدینگ خلیج فارس به ماهشهر سفر کرده اند تا از نزدیک در جریان عملیات اطفای حریق قرار گیرند.
مدیر عامل شرکت هلدینگ خلیج فارس نیز در این خصوص گفت:حادثه آتش سوزی انبار پتروشیمی بندر امام، ارتباطی با رعایت نکردن مسائل HSE ندارد.
عادل نژاد سلیم با باین اشتعالزا بودن محصول انبار لاستیک مصنوعی مجتمع پتروشیمی بندر امام، افزود: مواد این محصول در گرما قابلیت مشتعل شدن را دارد و به طور کلی ممکن است در درجه هوای ۴۸ تا بالای ۵۰ درجه ، آتش سوزی رخ دهد.
وی در خصوص نحوه وقوع آتش سوزی در انبار پتروشیمی بندر امام، اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد که آتش از مواد زیرین انبار آغاز شده و گسترش یافته است و امیدواریم آتش تا بامداد روز یکشنبه به طورکامل خاموش شود.
مدیر عامل شرکت هلدینگ خلیج فارس در خصوص رعایت قوانین و استاندارد های HSE در مجتمع های تحت پوشش هلدینگ خلیج فارس گفت: از میزان و نحوه بکارگیری قوانین و استانداردهای ایمنی در مجتمع ها راضی هستم.
انبار لاستیک مصنوعی (BDSR) مجتمع پتروشیمی بندر امام عصر شنبه دچار حادثه آتش سوزی شد و تلاش برای مهار کامل حریق همچنان ادامه دارد.
این انبار چهار هزار تن محصول ذخیره داشته است.
برج و یکی از مخازن پتروشیمی بوعلی ماهشهر نیز ۱۶ تیر امسال دچار حریق شد که از آن به عنوان بزرگترین حریق در پتروشیمی های ماهشهر یاد می شود.
۷۱۵۱/۷۱۰۴/۶۱۲۵

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)