27 جولای 2016 , ساعت 16:23
11 views
51359

اجرای 9 برنامه، 13 طرح و 72 پروژه در منطقه 6 قم

سید محمد موسوی منش روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: پروژه های فنی و خدماتی این سال نیز از 7 برنامه، 12 طرح و 61 پروژه و اعتبار 132 میلیون و 770 هزار ریالی تشکیل شده است.
وی پروژه های توسعه شهری مربوط به سال 95 را نیز دارای یک برنامه، یک طرح و 11 پروژه برشمرد و افزود: اعتبار لازم برای آن 349 میلیون و 500 هزار ریال برآورد می شود.
به گفته موسوی منش، طرح احداث بلوار حضرت معصومه(س) تا بوستان جنگلی صدری در راستای تکمیل طرح بهسازی جاده قم – جعفریه در حال اجراست.
وی با اشاره به اقدام اداره کل راه و شهرسازی استان قم مبنی بر 2 بانده کردن مسیر قم – جعفریه و واگذاری 2 کیلومتر از آن به شهرداری، اظهار داشت: شهرداری منطقه 6 با توجه به وقوع تصادف های زیاد در این محور بویژه در منطقه دام شهر، از حدود یک ماه پیش احداث طرح یاد شده را آغاز کرده و هم اکنون نیز با شتاب مضاعفی در حال اجراست.
وی بدون اشاره به زمان دقیق بهره برداری و پایان عملیات اجرای طرح مذکور، کل اعتبار هزینه شده برای آن را 20 هزار میلیون ریال ذکر کرد و افزود: این طرح که شامل 4 هزار متر عملیات نهر گذاری، 4 هزار متر مربع تک جدول رفوژ، 25 هزار متر مربع خاکبرداری، 16 هزار متر مربع زیر اساس و کوبش، 8 هزار متر مربع بار ریزی زیر اساس و کوبش و 8 هزار و 400 تن آسفالت بیندر و 6 هزار تن آسفالت نوپکا است، از مهمترین طرح های عمرانی و شاخص در حال اجرای سطح منطقه 6 در سال جاری محسوب می شود.
شهردار منطقه 6 قم هم چنین با اشاره به دیگر طرح های عمرانی این منطقه، اتصال پل بعثت به کمربندی امام علی(ع)، جدول گذاری و اصلاح هندسی و عملیات خاک برداری و آسفالت با اعتبار 2 هزار میلیون ریال را از جمله این طرح ها ذکر کرد و افزود: بهسازی بوستان های محلی با اعتباری بالغ بر 12 هزار میلیون ریال نیز از دیگر طرح ها به شمار می آید.
وی با اشاره به بهسازی پیاده رو های خیابان امام زاده ابراهیم، اعتبار هزینه شده برای آن را 2 هزار میلیون ریال برشمرد و گفت: احداث رفوژ خیابان بعثت به مبلغ یک هزار و 500 میلیون ریال نیز از دیگر طرح های عمرانی این منطقه است.
موسوی منش، روکش آسفالت شوارع فرعی و خیابان های کاشانی و هندیان به مساحتی بالغ بر 120 هزار متر مربع و اعتبار 2 هزار میلیون را نیز از جمله طرح های منطقه مذکور عنوان کرد و افزود: احداث خیابان 30 متری انارستان و خیابان کوچه 17 بلوار حضرت معصومه(س) به ترتیب با 3 هزار و 500 میلیون ریال و 4 هزار و 200میلیون ریال نیز از طرح های در حال احداث در این منطقه است.
وی افزود: اصلاح جدول های محله های هندیان و سلامت با 2 هزار میلیون ریال، اصلاح شوارع و تقاطع های سطح منطقه 6 با اعتباری نزدیک به یک هزار و 200 میلیون ریال و اصلاح عملیات درزگیری خیابان های این منطقه از جمله طرح های مختلف و متعدد در دست اجرا در سطح منطقه 6 شهرداری قم است.
شهردار منطقه 6 قم مساحت کل این منطقه را یک هزار و 100 هکتار عنوان کرد و افزود: نسبت جمعیت و مساحت این منطقه به نسبت جمعیت و مساحت کل شهر قم به ترتیب 22 و 9 درصد است.
وی هم چنین مساحت کل بافت های فرسوده موجود در این منطقه را 350 هکتار عنوان کرد و اذعان داشت: نسبت بافت فرسوده منطقه به کل شهر 32 درصد است، و 2 محله از 5 محله شهر قم که بیشترین مساحت بافت فرسوده در آن قرار دارد، در این منطقه واقع شده است.
7403 / 1175

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)