۱۷ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۱۷
4 views
5

ابرکوه و بهاباد، سه برابر یزدی ها در سرشماری اینترنتی ثبت نام کردند

محمدحمید فخرالدین روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: با وجودی که استان یزد در ثبت نام اینترنتی با ۱۸ درصد ثبت نام خانوار و جمعیت بعد از استانهای بوشهر و سمنان در جایگاه سوم قرار دارد وضعیت برخی شهرستان ها مناسب نیست.
وی افزود: بر این اساس آمار شهرستان یزد با ۱۲٫۴۳ درصد و میبد با ۱۷٫۵۶ درصد با توجه به جمعیت بالا پایین بوده و مردم این شهرستان ها بویژه مرکز استان باید تلاش کنند تا قبل از رسیدن به روزهای پایانی از فرصت ثبت نام اینترنتی استفاده کنند.
قائم مقام سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ استان یزد ادامه داد: بعد از ابرکوه و بهاباد ، شهرستان های خاتم ، تفت ، مهریز ، اشکذر ، اردکان و بافق در رده های بعدی قرار گرفته اند.
فخرالدین یادآور شد: هم اکنون استان یزد با ثبت ۶۰ هزار خانوار و زیرپوشش قرار دادن ۲۰۰ هزار نفر و با پیشرفت ۱۸ درصدی ثبت نام اینترنتی در رده سوم استان های کشور قرار دارد در عین حال میانگین کشور تا این لحظه حدود ۱۰اعلام شده است.
کار ثبت نام اینترنتی خانوارها قرار بود از روز ۳ مهر آغاز شده و تا ۲۴ مهرماه ادامه دارد.
در مرحله دوم سرشماری نیز که از ۲۵مهرماه تا ۲۵آبان برگزار می شود ماموران سرشماری با مراجعه حضوری به منازل ضمن دریافت کد آماری خانوارهای ثبت نامی در مرحله اول، اطلاعات سایر خانوارها را ثبت می کنند.
پیش بینی شده ۳۲۰ هزار خانوار در استان یزد ساکن هستند که با توجه ضریب نفوذ ۴۰درصدی اینترنت در استان ثبت نام اینترنتی ۴۰درصدی خانوارها در مرحله اول پیش بینی شده است.
۱۹۶۸/۶۱۹۷ خبرنگار : محمودرضا رحمانی ** انتشار: محمد حسین فلاح تفتی

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)