8 اکتبر 2016 , ساعت 12:17
8 views
5

ابرکوه و بهاباد، سه برابر یزدی ها در سرشماری اینترنتی ثبت نام کردند

محمدحمید فخرالدین روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: با وجودی که استان یزد در ثبت نام اینترنتی با 18 درصد ثبت نام خانوار و جمعیت بعد از استانهای بوشهر و سمنان در جایگاه سوم قرار دارد وضعیت برخی شهرستان ها مناسب نیست.
وی افزود: بر این اساس آمار شهرستان یزد با 12.43 درصد و میبد با 17.56 درصد با توجه به جمعیت بالا پایین بوده و مردم این شهرستان ها بویژه مرکز استان باید تلاش کنند تا قبل از رسیدن به روزهای پایانی از فرصت ثبت نام اینترنتی استفاده کنند.
قائم مقام سرشماری نفوس و مسکن 95 استان یزد ادامه داد: بعد از ابرکوه و بهاباد ، شهرستان های خاتم ، تفت ، مهریز ، اشکذر ، اردکان و بافق در رده های بعدی قرار گرفته اند.
فخرالدین یادآور شد: هم اکنون استان یزد با ثبت 60 هزار خانوار و زیرپوشش قرار دادن 200 هزار نفر و با پیشرفت 18 درصدی ثبت نام اینترنتی در رده سوم استان های کشور قرار دارد در عین حال میانگین کشور تا این لحظه حدود 10اعلام شده است.
کار ثبت نام اینترنتی خانوارها قرار بود از روز 3 مهر آغاز شده و تا 24 مهرماه ادامه دارد.
در مرحله دوم سرشماری نیز که از 25مهرماه تا 25آبان برگزار می شود ماموران سرشماری با مراجعه حضوری به منازل ضمن دریافت کد آماری خانوارهای ثبت نامی در مرحله اول، اطلاعات سایر خانوارها را ثبت می کنند.
پیش بینی شده 320 هزار خانوار در استان یزد ساکن هستند که با توجه ضریب نفوذ 40درصدی اینترنت در استان ثبت نام اینترنتی 40درصدی خانوارها در مرحله اول پیش بینی شده است.
1968/6197 خبرنگار : محمودرضا رحمانی ** انتشار: محمد حسین فلاح تفتی

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)