9 اکتبر 2016 , ساعت 13:50
17 views
5

آیین تحلیف اعضای شوراهای حل اختلاف تیران و کرون برگزار شد

به گزارش ایرنا، رئیس دادگستری شهرستان تیران روز یکشنبه در این آیین گفت: با تصویب و ابلاغ قانون جدید شوراهای حل اختلاف، وضعیت عملکرد شوراها تغییر کرده که افزایش ساعت کاری و پرداخت حقوق به اعضای این شوراها از جمله قوانین شوراهای حل اختلاف است.
محمدرضا محمدی با بیان اینکه 12 شعبه شورای حل اختلاف در شهرستان تیران و کرون فعالیت می کنند، افزود: با اجرای قانون جدید تعداد این شوراها به 4 شعبه کاهش پیدا می کند و کارکنان این شوراها در وقت اداری با حضور در شعبه های حل اختلاف به پرونده ها رسیدگی می کنند.
وی با اشاره به کاهش تعداد اعضای شوراهای حل اختلاف، گفت: اعضای قبلی شوراهای حل اختلاف به صورت افتخاری با اعضای جدید همکاری می کنند.
رئیس دادگستری شهرستان تیران اضافه کرد: افراد جدید عضو شوراهای حل اختلاف باید در وقت اداری در محل کار خود حاضر شوند و به پرونده های مربوطه رسیدگی کنند.
وی با بیان اینکه 40 درصد از پرونده های ورودی دادگستری شهرستان تیران در شوراهای حل اختلاف رسیدگی می شود، تصریح کرد: با توجه به کمبود نیروی انسانی در کادر اجرایی دادگستری شهرستان، فعالیت شوراهای حل اختلاف در رسیدگی به پرونده ها و صلح و سازش موثر است.
محمدی خاطرنشان کرد: با همکاری اعضای شوراهای حل اختلاف سالانه 10درصد از پرونده های دادگستری شهرستان منجر به صلح و سازش می شود.
شوراها در کلیه امور مدنی و حقوقی، کلیه جرائم قابل گذشت و جنبه خصوصی جرائم غیرقابل گذشت با تراضی طرفین برای صلح و سازش اقدام می‏ کنند.
شهرستان تیران و کرون در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
مهد 7137/7150/ 6022

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)