9 آگوست 2016 , ساعت 1:03
9 views
52416

آیت الله دستغیب:تفاهم نامه ای بین حرم های مقدس در ایران، عراق و سوریه منعقد می شود

به گزارش ایرنا آیت الله سید علی اصغر دستغیب شامگاه دوشنبه در شب بزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) در جمع زائران این حرم مطهر بیان کرد: این تفاهم نامه برای پیوند و همکاری بیشتر و نزدیک تر حرم های مطهر در این کشورها انجام می شود که این یک کار ارزشمند و مهم است.
وی با اشاره به حضور زائران پیاده در آیین بزرگداشت روز حضرت شاهچراغ(ع) افزود: امسال نیز مانند سالهای پیشین شاهد حضور کاروان های پیاده زائران این امام زاده واجب التعظیم در شهر شیراز هستیم به طوری که علاوه بر مردم استان، بسیاری از زائران از استان های مختلف کشور بوده و مسافت طولانی را پیاده برای زیارت این حرم مطهر طی کرده اند.
آیت الله دستغیب اظهارداشت: عشق، ارادت و دلدادگی مردم استان فارس و کشور ایران به ائمه اطهار کم نظیر است و خداوند به واسطه ارادت و عشق زائران به ائمه اطهار و حضرت احمدبن موسی(ع) ملائک خود را بر زائران این امام زاده فرستاده است.
وی اضافه کرد: تلاش ما در این آستان مقدس ارائه خدمات شایسته به زائران حضرت شاهچراغ(ع) است که برنامه ریزی های گسترده ای برای برگزار کردن هر چه باشکوه تر جشن های دهه کرامت و بزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) انجام شده است.
او با اشاره به مدیریت جدید آستان قدس رضوی ادامه داد: در مدت کوتاه مدیریت جدید حرم مطهر امام رضا(ع) شاهد تحولات اساسی و زیربنایی در این آستان مقدس بوده ایم.
در این آئین که با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و آیت الله سید علی اصغر دستغیب تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) برگزار شد، پرچم متبرک حرم مطهر امام رضا(ع) به حرم مطهر شاهچراغ(ع) اهدا شد.
از یکم ذیقعده سالروز تولد حضرت معصومه (س) تا یازدهم ذیقعده ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به عنوان دهه کرامت نام نهاده شده و روز ششم ذیقعده که در میانه این دهه قرار دارد به عنوان روز بزرگداشت حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) نامگذاری شده است.
امسال اول ذی العقده سالرزو تولد حضرت معصومه (س) مصادف با چهاردهم مرداد بود، بزرگداشت حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) برابر با نوزدهم مرداد و میلاد حضرت علی بن موسی الر رضا (ع) مصادف با بیست و چهارم مردادماه است.
حضرت سید امیر احمد (ع) ملقب به شاهچراغ و سیدالسادات الاعاظم، فرزند بزرگوار امام موسی کاظم(ع) و برادر بزرگتر امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است.
3002/ 5054

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)