3 اکتبر 2016 , ساعت 12:33
7 views
5

آموزش کارکنان به جلوگیری از فساد اداری و افزایش بهره وری کمک می کند

به گزارش ایرنا، مرتضی رفیعیان روز دوشنبه در کارگاه آموزشی یک روزه با هدف تشریح قوانین گزینش کشور و آشنایی کارکنان شرکت آب منطقه ای سمنان با قوانین مربوط به گزینش در سالن همایش این شرکت، گفت: با آگاهی بیشتر از مراحل گزینش، کارکنان با انتظارات دستگاه اداری آشنا شده و این امر کمک موثری در جهت جلوگیری از تخلفات و فسادهای اداری می کند.
وی، از آموزش به عنوان یکی از مهمترین رویکردهای نظام اداری برای افزایش میزان بهره وری و کاهش فساد اداری نام برد و افزود: این سیاست همواره مد نظر مدیران وزارت نیرو خواهد بود.
وی با اشاره به لزوم آشنایی کارکنان دولت با قوانین حاکم بر نظام اداری کشور گفت: امروز باید به موضوع آموزش کارکنان با عنوان رویکردی جدی و محوری در دستگاه های اجرایی کشور نگریسته شود.
رفیعیان گفت: این کارگاه با هدف بالا بردن سطح آگاهی کارکنان شرکت آب منطقه ای سمنان از قوانین و دستورالعمل های گزینش کشور و وزارت نیرو به منظور انتخاب افراد شایسته و توانمند برگزار شده است.
مدیر دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت نیرو، برگزاری این گونه دوره های آموزشی با هدف فرهنگ سازی در بین کارکنان را امری لازم و ضروری دانست و افزود: نیاز است تا این دوره های آموزشی به طور مستمر در دستور کار قرار گیرد.
در پایان این کارگاه آموزشی، علاوه بر ارایه مطالب آموزشی از سوی مدیر دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت نیرو، بخش پرسش و پاسخ نیز برگزار شد و شرکت کنندگان سوالات خود را در زمینه مطالب این دوره بیان کردند.
6103/6026 خبرنگار: مصطفی دهقان * انتشاردهنده: جانعلی فتحی


انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)