3 آگوست 2016 , ساعت 18:19
9 views
51940

آمل پایلوت اجرای طرح ملی زیست فناوری دانش آموزی شد

رئیس گروه آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری روز چهارشنبه با سفر به آمل گفت که این طرح در مدرسه راهنمایی ششم بهمن شادمحل این شهرستان با همکاری پژوهشکده انیستیتو پاستور شمال کشور در حال اجراست .
سیدمهدی سیدی در بازدید از این مدرسه ، افزود : این طرح نخستین بار و به صورت پایلوت با انتخاب مازندران در شهرستان آمل آغاز شده و دانش آموزان علاقه مند به رشته های زیست شناسی و رشته های مرتبط را حمایت خواهد کرد.
وی ادامه داد : اجرای این طرح یک همگرایی علمی و عملی میان دانش آموزان در مقاطع ششم تا پایان متوسطه خواهد بود و علاقه مندان به رشته های زیست فناوری با حمایت های پژوش سراهای دانش آموزی شهرستان ها ایده های خود را تجاری خواهند کرد.
رئیس گروه آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت : با توجه به تحولاتی که در حوزه زیست فناوری در کشور و در دنیا در حال شکل گیری است، تشخیص انواع بیماری ها و نیز محیط پیرامونی نیاز به کارهای عملی و پژوهشی دارد که حوزه بیوتکنولوژی و زیست فناوری به کمک این بیماری های ناشناخته خواهد آمد.
وی با اشاره به اینکه حوزه زیست فناوری در آینده هم سلامت مردم و غذاهای مصرفی را تأمین و تضمین خواهد کرد ، افزود : اهمیت این حوزه و تاثیرگذاری آن در بخش سلامت به ویژه در حوزه های دارو، گیاهان، واکسن، نفت، انرژی و محیط زیست رو به افزایش است.
طرح ملی زیست فناوری دانش آموزی با حضور 25 دانش آموز در مدرسه راهنمایی ششم بهمن آمل اجرایی شده است.
7327/1654

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)