12 دسامبر 2016 , ساعت 17:03
5 views
61

آغاز فصلی نو در روابط فرهنگی ایران و الجزایر

به گزارش افکارنیوز،

سید رضا صالحی امیری در سخنرانی در آیین آغاز هفته فرهنگی الجزایر در تهران که اکنون در کتابخانه ملی در حال برگزاریست، میزبانی ایران از اهالی فرهنگ و هنر الجزایر آن هم همزمان با هفته وحدت را افتخاری برای ملت مان برشمرد.
وی با اشاره به سابقه دیرینه روابط دو کشور در زمینه های اقتصادی، سیاسی، بر گسترش و تعمیق تعملات فرهنگی و هنری نیز میان دو کشور تاکید کرد.
َوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به گشایش هفته فرهنگی الجزایر در ایران آن را فرصت مغتنمی برای تعاملات بیشتر و همکاری مشترک در زمینه های فرهنگی و هنری عنوان کرد. 
عضو کابینه دولت یازدهم گفت: رییس جمهوری و دولت ایران همواره بر گسترش همه جانبه روابط با الجزایر تاکید داشته و دعوت ما از هیات فرهنگی الجزایر و حضور هنرمندان و اهالی قلم این کشور بیانگر احترام به ملت الجزایر است. 
صالحی امیری ادامه داد: الجزایر برای ایران جایگاه بالایی دارد و از جمله کشورهای عربی به شمار می آید که طی چند دهه گذشته روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی خوبی با جمهوری اسلامی ایران داشته است. 
وی ادامه داد: در شرایط اخیر اوپک، الجزایر همکاری بسیار خوبی با ما در زمانی داشت که استکبار و دشمنان ما همه جانبه به جمهوری اسلامی عناد ورزی می کردند ، لذا جای قدردانی از این همکاری است. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار و مذاکرات امروز خود با وزیر فرهنگ الجزایر و هیات همراه اشاره کرد و گفت: در زمینه همکاری های مشترک فرهنگی، هنری، گفتمان های فرهنگی میان نخبگان، تبادل فرهنگی، برگزاری نمایشگاه های مشترک فرهنگی ، تولید فیلم مشترک برای نشان داده چهره دشمنان از جمله این توافقات به شمار می آید. 
وی ضمن تشکر و قدردانی از تمامی مهمانان خارجی ، شخصیت های فرهنگی هنری ، روحانیت معزز و رسانه های دو کشور ، از رسانه ها خواست تصویر واقعی از دو ملت را در صفحات رسانه ای خود به نمایش بگذارند. 

Let's block ads! (Why?)

پاسخ دهید